Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/820.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/820.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Plan dla domu parterowego

Projekty domów parterowych z kosztorysem

Bez względu na to czy ktoś tworzy projekt swojego domu od podstaw czy też decyduje się na już gotowy, ma jakieś jego wyobrażenie. Na pewno wie przynajmniej czy ma to być dom parterowy czy piętrowy.

Co prawda jeśli chodzi o projekty domów jednorodzinnych z pewnych względów wiele osób decyduje się przynajmniej na poddasze. Łatwiej wówczas wydzielić, zwłaszcza dla dzieci, miejsce do jedzenie, spania i aktywności dziennej. Pewnymi minusami domów parterowych jest również problem z ewentualną adaptacją strychu i spore powierzchnie zabudowy oraz dachu. Jednak z drugiej strony zdecydowanie łatwiej jest zaprojektować i zbudować dom parterowy niż piętrowy. Nie ma też potrzeby planowania schodów, które mogą być problemem jeśli ma się małe dzieci lub któryś z członków rodziny jest niepełnosprawny. Dom parterowy wydaje się więc być wygodniejszy i bardziej bezpieczny. Dlatego wiele osób decyduje się właśnie na taką opcję.

W katalogach projektów gotowych można znaleźć bardzo wiele propozycji rożnego rodzaju domów parterowych. Większość z nich jest w ciekawy sposób połączona z ogrodem. Ponieważ sama konstrukcja jest tutaj łatwiejsza do zaplanowania i nie musi być jakoś specjalnie wzmacniana istnieje więcej możliwości jeśli chodzi o projektowanie kształtu domu oraz jego dachu. Poza tym budowa domów parterowych trwa zwykle krócej. Architekci tworzący bazy projektów biorą pod oczywiście uwagę różne rzeczy – bezpieczeństwo, solidność, wygodę, ładny i oryginalny wygląd oraz sam sposób budowy.