Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/820.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/820.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Jak zrobić plan budowlany?

Ciekawe projekty budowlane

Budowa domu związana jest z obowiązkiem dopełnienia różnego rodzaju formalności. Jednym z nich jest konieczność posiadania projektu budowlanego. Bez niego nie ma co liczyć na pozwolenie na budowę. Oczywiście potrzebny jest również później podczas stawiania domu.

Aby projekt budowlany był prawomocny musi być wykonany przez architekta posiadającego właściwe uprawnienia budowlane. Bardzo często planując budowę domu korzysta się z usług biura architektonicznego. Współpraca zwykle rozpoczyna się od wybrania lub stworzenia projektu domu, a kończy kiedy dom jest już właściwie gotowy do zamieszkania. Współpraca z jedną firmą pozwala na szybsze i sprawniejsze opracowanie wszystkich niezbędnych dokumentów.

Każdy projekt budowlany musi spełniać wszelkie wymagania formalne. W związku z tym powinien zawierać projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt zagospodarowania działki. Poza tym potrzebne są takie informacje jak rodzaj materiałów które będą użyte podczas budowy, rodzaj okien i wentylacji oraz rodzaj planowanych rozwiązań energooszczędnych. Mapa sytuacyjno-wysokościowa powinna zawierać rysunki wszystkich obiektów, ogrodzeń, dojazdów itp. jakie znajdą się na działce budowlanej. Istotnym elementem projektu budowlanego jest też kosztorys inwestorski, który pozwala zaplanować wstępnie wydatki jakie trzeba będzie ponieść podczas budowy domu. Ostatnim ważnym szczegółem jest zaświadczenie architekta, który sporządzał projekt budowlany że jest on zgodny z przepisami prawa budowlanego. Wtedy można już go złożyć do Zakładu Uzgodnień Dokumentacji Projektowej.