Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/820.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/820.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Jak zagospodarować działkę?

Zagospodarowanie działki budowlanej

Każdy z istniejących domów został zbudowany na jakiejś działce. Zanim doszło do jego postawienia konieczne były projekt budowlany i pozwolenie na budowę.

Niezbędnymi elementami projektu budowlanego są projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt zagospodarowania działki. Powinny one być wykonane przez architekta, który posiada odpowiednie uprawnienia do tego. Najlepiej aby ta sama osoba wykonywała wszystkie projekty. Warto skorzystać w tym celu z usług biura architektonicznego. Jeżeli wybierze się tam jakiś gotowy projekt cały proces przygotowywania dokumentacji będzie z pewnością przebiegał bardzo szybko i sprawnie.

Projekt zagospodarowania działki sporządzany jest na odpowiedniej mapie stosowanej do celów projektowych. Należy na nią nanieść i tym samym określić położenie oraz granice działki. Kolejna istotna sprawa to naniesienie istniejących i planowanych do budowy obiektów. Trzeba również zaznaczyć sposób uzbrojenia działki oraz odprowadzania ścieków.  Na końcu zaznacza się układ dróg i zieleni. Potrzebny jest również opis, w którym podaje się dane dotyczące powierzchni poszczególnych elementów projektu. Jest to koniecznie między innymi w celu potwierdzenia zgodności projektu z założeniami planu zagospodarowania przestrzennego danej miejscowości. Poza tym ułatwia znacznie późniejsze prace, zwłaszcza jeżeli projekt jest zrobiony naprawdę dokładnie. Projekt zagospodarowania działki to nic innego jak przeniesienie na papier pomysłu na dom, który ma powstać oraz jego całe otoczenie. Dzięki niemu nie tylko organy wydające pozwolenie na budowę mogą wyobrazić sobie przyszły wygląd danej działki. Jest to również pierwszy stopień urealnienia pomysłów na własny dom i ogród dla właściciela działki.