Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/820.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/820.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Projekty architektoniczno-budowlane

Co zawiera projekt architektoniczno-budowlany

Decydując się na wybór gotowego projektu domu możemy mieć pewność, że stosunkowo łatwo będzie można również uzyskać projekt budowlany i architektoniczno budowlany.

Architekt, który wymyślił samodzielnie projekt domu z pewnością nie będzie miał dużego problemu z przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do jego postawienia. Ponieważ projektując go musiał brać pod uwagę wszelkie przepisy prawa budowlanego stworzenie dokładnych i fachowych dokumentów powinno być tylko formalnością. Bardzo istotny jest projekt budowlany, bo właśnie na jego podstawie można się starać o pozwolenie na budowę. Powinien on też zawierać projekt architektoniczno-budowlany. Jest to charakterystyka konstrukcji, funkcji i technicznych rozwiązań jakie mają być zastosowane podczas budowy danego domu. Składają się na nią rysunki i opis. Bez względu na to czy chodzi o projekt domu parterowego czy budynku przemysłowego taki dokument jest niezbędny.

Jeśli chodzi o rysunki powinny one być zrobione co najmniej w skali 1:100. Mają przedstawiać rzuty fundamentów i poszczególnych kondygnacji oraz elewacje. Niezbędny jest także rysunek dachu. Z kolei w opisie nie może zabraknąć informacji na temat powierzchni, konstrukcji budynku i danych technicznych. Wszystko to powinno być oczywiście przygotowane przez osobę, która posiada odpowiednie uprawnienia. Im lepiej przygotowany projekt budowlany i architektoniczno-budowlany, tym łatwiej i szybciej można otrzymać pozwolenie na budowę. Poza tym ułatwia to też późniejszą budowę domu, dobranie odpowiednich materiałów, zastosowanie odpowiednich obliczeń itp.